Гевгелија предновогодишно

Претпразнично украсување – епизода 2.

„Никна“ уште една светлечки украсена новогодишна елка. Локацијата и’ е на кружниот ток кај раскрсницата помеѓу Булевар „Гевгелија“ и улицата „7-ми Ноември“ која води до центарот на градот.

Вака Гевгелија ќе ги дочекува гостите, празничните посетители од други места од државата, новогодишните туристи, се’ во духот на промоцијата на туристичките потенцијали на Гевгелија.

Ако ви фалат ѕвезди, погледнете кон небото, ги има бескрајно!

 


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *