ФК „Џокер“ освои пехар на турнир во Бугарија

Денеска во Благоевград, Р.Бугарија се одржа мини турнир на кој учество зеде и тимот на Фудбалскиот клуб „Џокер“ од Фурка, генерација 2014.

Осумгодишњаците од југот успеаја да го освојат второто место и сребрениот пахар на турнирот.

Саботниот облачен ден беше искористен и за одигрување пријателски натпревар со домаќинскиот тим од Благоевград. Овде копачките ги вкрстија генерацијата 2012/2013 против ДФК „Орлетата“ од Благоевград, Бугарија

– „Како генерација покажавме дека можеме да се надигруваме и со тимови надвор од нашата држава, за што сведочи освоеното Второ место.
На домаќинот и организаторот им се заблагодаруваме за прекрасниот пречек, фер и коректна игра им посакуваме успеси во иднина и уште многу големи дружења на терените како и надвор од нив“ – изјавија од раководството на ФК „Џокер“ Фурка.

Честито заслужен пехар „Џокерци“!


Posted

in

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *