Aргента се избори за полуфинале на СП 2022

Во напнатиот дуел со Холандија кој заврши нерешено 2:2 во регуларното време и во уште 2 продолженија, полуфиналистот го одредија пеналите и способноста на голманите.

За сино-белите ова е 5-ти по ред полуфинален пласман на фудбалскиот Мундијал.
Меси слави зошто ја направи асистенцијата за голот со кој поведе Аргентина, а беше стрелец и на вториот пенал во низата забивања во мрежата на противникот.
Аргентина се избори за влез во полуфинале на Мундијалот 2022.

Катар денеска слави во боите на Аргентина и Хрватска – првите полуфиналисти и славенички репрезентации од СП 2022.


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *