Солзите на Неимар

Моќната Хрватска репрезентација го остави Неимар во солзи – ја елиминираше Бразилската репрезентација од пласман во полуфинале на СП.

Прв полуфиналист е Хрватска со доминација во пенали над Бразил, после нерешениот резултат 1:1 во 120 минутната игра.


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *