ВИДЕО: Воз кој свири за Гинис

Празници се ближат и радост носат како и овој воз кој свири Божиќни и Новогодишни мелодии и класични нумери низ својата траса долга 211 метри поставена на Wunderland во Хамбург, Германија.

Споделено од Гинисовата книга на рекорди

Longest Melody Played By A Model Train – Guinness World Records

 


Posted

in

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *