ВИДЕО: Децата со попреченост пеат „Ко сите други ние сме исти, души чисти“

Порака од децата со атипичен развој по повод 3-ти Декември, Светскиот ден на лицата со попреченост:

“Ко сите други ние сме исти,
Полни со радост, души чисти.
За солзи и смеа знаеме ние
И во нас исто срце бие”

Среќен ден! Да имаме повеќе разбирање и подадена рака за инклузивност на овие наши мили членови на заедницата.
Од приемот по повод Светскиот ден на лицата со попреченост кај Претседателот на државата, Пендаровски.

Деца со попреченост кај Претседателот на државата

 


Posted

in

by

Tags:

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *